EREA Simone Veil Okul Projesi - Amilly, Fransa

  • Kullanım Amacı : Orta ve Lise Okulu
  • Yapı Modeli : Prefabrik Panel Sistem
  • Yapı Adedi : 16 Derslik
  • Toplam Metraj : 1.127 m²
  • Proje Yılı : 2018
  • Kullanılacak Bölge : Amilly, Fransa
  • Tamamlanma Zamanı : 40 gün
Şu anda 44 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod, Fransa’nın Amilly şehrinde 10 derslikli EREA Simone Veil adlı okul binasını 40 gün gibi kısa sürede tamamlayarak teslim etti

 Okulun önceki binası geçtiğimiz Mayıs ayında aşırı yağışlar sonucu şehirde meydana gelen sel baskınında kullanılmayacak derecede hasar görmüştü. Yaşanan üzücü olay sonrası eğitim yetkilileri yeni okul binasının yapımı konusunda hızlı çözümlenecek arayışlara girdi. Yetkililer okul binasının kısa sürede yeniden yapımı konusunda Karmod markamızla anlaşma sağlayarak üretime geçilmesi kararı aldı. Karmod olarak İstanbul Orhanlı’da bulunan üretim tesislerimizde bin 127 metrekarelik binanın ön üretimini 17 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak kurulum yapılmak üzere bir tıra 10 adet yükleyerek toplam 12 tırdan oluşan filoyla Fransa’ya sevk ettik. Karmod montaj ekibimiz binayı 40 gün gibi kısa bir sürede kurulum yaparak kullanıma hazır teslim etti. Böylece bu büyüklükteki okul binası Eylül ayında yeni eğitim döneminin başlamasından önce tamamlanmış oldu. Öğrencileri yeni eğitim dönemine yeni modern okulda öğrenime başlamak gibi güzel bir süpriz bekliyor.

Yeni Okul uzun yıllar kullanılabilecek

Karmod’un üretimi Yeni Nesil Konteyner modeliyle inşa edilen okulun kullanımını başlangıçta Fransa eğitim yetkilileri 5 yıl olarak planlamışlardı. Tamamlandığında görünüm ve kalitesiyle klasik mimari yapılardan farkı olmayan modern bir okul binası ortaya çıkınca eğitim yetkilileri yapının uzun yıllar kullanılması yönünde değerlendirmeyi gündemlerine aldıklarını ifade ettiler. Bu da Karmod adına memnuniyet duyduğumuz bir gelişme oldu.

10 Derslik 6 özel ders Atölyesi

200 öğrenci kapasiteli EREA Simone Veil okulunun yapımında toplam 82 adet konteyner ünitesi kullanıldı. Üniteler özel olarak 3 metre yüksekliğinde üretildi. Her biri 55 metrekareden oluşan 10 dersliğin bulunduğu okulda, yine 55 metrekareden oluşan 1’er adet Teknoloji Sınıfı, Bilgisayar Sınıfı, Görsel Sanatlar Atölyesi, Laboratuvar, Müzik Etkinlik Atölyesi ve Kütüphane yer alıyor. Yine okul içerisinde her biri 83 metrekareden oluşan Öğretmenler Odası ve İdare Odası bulunuyor. Kantin, depolama odasıyla beraber kız ve erkek öğrenci wc’leri ile engelli wc okulda bulunan diğer alanlar.
 
Okulun çatı sisteminde ekstra olarak çelik sistemli çatı örtüsü, içten de asma tavan uygulaması gerçekleştirildi. Ünitelerin duvar ve çatı panellerinde yanmazlık özelliğinde yüksek izolasyon sağlayan taş yünü olarak tabir edilen malzeme kullanıldı. Çift cam ve açılım özelliğine sahip pencerelerin tamamında otomatik panjur sistemi uygulaması gerçekleştirildi.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz