Fekola Madeni ve Anaconda Bölgesi Şantiye Yapıları

  • Kullanım Amacı : Altın Madeni Arama İşçi Kampı
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 5 Blok (3 Blok 3 Katlı, 2 Blok Tek Katlı)
  • Toplam Metraj : 4.056 m²
  • Proje Yılı : 2021
  • Kullanılacak Bölge : Kenieba, Mali
  • Tamamlanma Zamanı : 115 gün
Şu anda 15 misafir bu projeyi inceliyor

Yeni Nesil Konteyner yapılarımız Fekola Maden Sahasında

Yeni nesil konteyner şantiye yapılarımız Afrika kıtasının önemli altın madeni sahalarından Fekola Maden Sahasında şantiye mobilizasyon yapılarında tercih edildi. Fekola Madeni ve Anaconda Bölgesi Mali’nin güneybatısında Kenieba şehrinin 40 km güneyinde Senegal sınırında yer alıyor.

864 kişilik Şantiye Mobilizasyonu

Fekola altın madeni yatağı içerisinde yer alan Anaconda alanı yapılan sondaj çalışmaları sonunda 2020 yılında tespit edildi. Tespit sonrası altın çıkarma faaliyetlerine hız veren maden işletmesi şantiye mobilizasyon yapı grubunun üretim ve inşası için Karmod’la anlaşmaya vardı. Proje aşamasında şantiye işçi kampında konaklayacak personel sayısına göre bir planlama yapılarak 5 ayrı blokun konteyner şantiye modeliyle kurulumu kararlaştırıldı.

Proje onayı sonrası toplam 4056 m2 kapalı alana sahip 864 kişi kapasiteli mobilizasyon modern tesislerde yeni nesil konteyner modeliyle 14 gün gibi kısa sürede ön üretim gerçekleştirildi. Paket sistemle sevkiyata hazırlanan yapılar deniz yolu konteyner taşımacılığı ile Sengal’in Dakar limanına buradan da karayoluyla Mali’de bulunan maden sahasına ulaştırıldı. Yapıların lojistiğinin tamamlandığı gün bölgede hazır edilen ekiplerimizce montajına başlanan şantiye yapıları 115 gün gibi bir zaman diliminde kurulumu tamamlanarak kullanıma hazır duruma getirildi.

Anaconda maden alanı kamp mobilizasyonu projesi kapsamında 5 blokun inşası gerçekleştirildi. Bu yapılardan üç adeti üçer katlı şantiye konteyner yatakhane binalarından oluşuyor. Yatakhane binalarının her biri 1260 m2 kapalı alana sahip olup her binada 230x6 metrelik 78 adet konteyner ünitesi kullanıldı. Her katta 24 adet konteyner yatakhane koğuşu ile koridor sonunda sağlı sollu konumlandırılan birer ünite wc duş konteyner yapıları yerleştirildi. Wc duş konteyner üniteleri içerisinde 6’şar adet wc duş kabinleri yer alıyor. Konteyner yatakhane koğuşları 4 kişi kapasitesine göre yatak ve möbleleriyle dizayn edildi.

Konteyner şantiye projesinde 138 m2’lik iki bina daha yer alıyor. Bu binaların inşasında 230x12 metre büyüklüğünde 5 ünite konteyner birleşimli olarak bir araya getirilerek hazırlandı. Bu yapılardan biri konteyner yemekhane binası olarak hizmete alınırken diğer bina konteyner spor salonu olarak kullanılacak.

A’dan Z’ye Şantiye Mobilizasyonu Fekola Sahasında

Karmod uzmanlığıyla modern şantiye yapı üretim teknolojileri kullanılarak üretilip yerinde kısa sürede kurulum gerçekleştirilen Fekola maden sahası şantiye mobilizasyon projesi A’dan Z’ye tedariklerle anahtar teslimi uygulamayla tamamlandı. Yapıların üretim ve inşasının yanı sıra yatakhane koğuş ranzaları, yataklar, soyuma dolapları, çalışma masaları, ofis möbleleri, yemekhane mutfak ekipmanlarıyla yemek masa ve sandalyeleri, wc duş üniteleriyle ayna, sabunluk gibi aksesuarlara varana kadar her detay malzeme Karmod tarafından hazırlanarak teslim edildi

Afrika Modüler Prefabrik Yapılar

Karmod son olarak Suudi Arabistan’ın kuzey batısında yer alan Tureyf şehrinde maden ocağında çalışanlarca kullanılacak 500 kişilik işçi kamp yerleşkesinin üretimini tamamlayarak sevkiyatını gerçekleştirdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz, petrol ve doğalgaz enerjisinden madenciliğe Afrika ve Ortadoğu genelinde çok sayıda kamp projesi gerçekleştirdiklerine vurgu yaptı. Hakan Durmaz ayrıca Cezayir, Nijerya, Senegal, Somali, Tanzanya, Eritre, Sudan, Kongo, Madagaskar, Irak, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin Karmod’un en çok işçi kampı gerçekleştirdiği ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

Ortadoğu ve Afrika’nın İşçi Kamp Yapı Tercihi Karmod

Afrika modüler prefabrik yapıların markası Karmod, Afrika prefabrik işçi kampı binalarında hazır yapı tercihi oldu. 

Hızlı kurulumlu modüler prefabrik yapıların markası Karmod, modüler prefabrik işçi  kamp binalarında Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin yapı tercihi oldu.

1 ay gibi kısa sürede Karmod’un modern tesislerinde demonte ön üretimi gerçekleştirilen toplam 11 farklı yapıdan oluşan prefabrik yapılar Tureyf şehrindeki kamp alanına ulaştığında uzman ekiplerce kurulumuna başlanacak. Kurulumunda 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Proje kapsamında bir işçi kampında bulunması gereken tüm yapıların üretimi gerçekleştirildi. Toplam 5 bin 277 metrekare büyüklüğe sahip yapı grubunda 3 bin 811 metrekare büyüklükte 3 farklı yatakhane bulunuyor. Bu yatakhanelerde idari müdürler, süpervisörler ve işçiler konaklayacak. Yönetim ofisleri, yemekhane binası, mescit, dinlenme salonu, kantin, çamaşırhane, spor salonu, kiler ve wc duş üniteleri proje kapsamında üretilen diğer yapılar arasında yer alıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz