Roman Vatandaşlara Sosyal Konut Projesi

  • Kullanım Amacı : Roman Vatandaşlar Sosyal Konut Projesi
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 60 Adet Konut
  • Toplam Metraj : 2.520 m²
  • Proje Yılı : 2023
  • Kullanılacak Bölge : Yalova, Türkiye
  • Tamamlanma Zamanı : 30 Gün
Şu anda 99 misafir bu projeyi inceliyor

Roman Vatandaşlara Konut Projesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 12 ili kapsayan Roman vatandaşların yaşadığı bölgelerde inşa edilecek konut projeleriyle ilgili çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Yalova Belediyesi de Bağlarbaşı Mahallesi’nde kentsel dönüşümle ilgili çalışma başlattı.

Roman vatandaşların yaşadığı Bağlarbaşı Mahallesi’nde mahallede riskli evlerin tamamı yıkılarak yeni konutlar inşa edilecek.

Roman Vatandaşlara Geçici Konteyner Ev Projesi

Bağlarbaşı’nda gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesinde mahallede yaşayan vatandaşların mağdur edilmemesi için geçici konteyner evler inşa ettik. Yalova’nın Kazımiye köyünde gerçekleştirilen proje kapsamında 60 adet konteyner evin inşası tamamlandı.

Bağlarbaşı kentsel dönüşümünün yapılacağı iki yıl süreyle geçici olarak kullanılacak konteyner sosyal evler Kazımiye’de 4.700 m2 alan üzerine inşa edildi. Geçici konutlarda 42 m² büyüklükte 2+1 planda konteyner evler kullanıldı. 60 konutluk projenin kurulumu 30 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandı.  

Konteyner Kent Kararının Alınma Nedeni

Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm 2023 yılı ortasında başlayacağından dönüşüm bölgesinde yaşayanların oturduğu riskli evlerin yıkılması kararlaştırıldı. Konteyner kent projesiyle evini tahliye etmek isteyen ancak barınacak yeri bulunmayan ve kiralık ev bulamayan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları amaçlandı. Bu doğrultuda Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk öncülüğünde konteyner kent kurulması kararı alandı. Geçici konutların kurulumu için Kazımiye köyü Seyrantepe mevkiindeki alan tercih edilerek çalışmaya başlandı. Karmod tarafından üretilen evlerin kurulumu Mart ve Nisan ayları içerisinde 30 günlük sürede tamamlandı.

2+1 Konteyner Ev Bir Ailenin Barınması içen En İyi Ergonomide

Seyrantepe konteyner kent projesinde kullanılan 2+1 konteyner ev iç plan ergonomisiyle öne çıkıyor. Verandadan geçilerek evin içerisine giriliyor. Girişte genişçe bir salon bulunuyor. Salon alının giriş ön kısmında mutfak için ayrılmış. Mutfaktan verandaya pencereden bağlantı sağlanıyor.

Salon ortasından sağa ilerlendiğinde iki yönde iki ayrı odaya planda yer verildi. Tam orta bölümde WC duş ünitesi yer alıyor. 42 m2 konteyner ev bir ailenin günlük barınma ihtiyacı için en iyi ergonomiye sahip.

Bağlarbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeye Yeni Kimlik Kazandıracak

Bağlarbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesiyle bölgenin daha modern, daha güvenli ve daha yaşanabilir bir ortama dönüştürülmesi amaçlandı. Kentsel dönüşümle tamamen yenilecek mahalle Yalova kimliğine değer katacak.

Dönüşüm kapsamına alınan Bağlarbaşı Mahallesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından riskli alan olarak ilan edildi. Bağlarbaşı Mahallesi kentsel dönüşümü 100 dönümlük alanda Yalova Belediyesi ile TOKİ iş birliğinde gerçekleştiriliyor. Proje için 25 Ocak 2023 tarihinde Toplu Konut İdaresi tarafından “Yalova İli, Merkez İlçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Kentsel Dönüşüm Projesi 717 Adet Konut ve 19 Adet Dükkân İle Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi” adıyla yeni konutların yapım ihalesi gerçekleştirildi.

Roman Vatandaşlar İçin 12 İlde Yeni Konutlar İnşa Ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Roman vatandaşlar için yapılacak konut projeleri 12 ili kapsıyor. Roman vatandaşların yaşadığı bölgelere yönelik inşa edilecek konutların örnek ev tasarımları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandı. Yalova Bağlarbaşı Mahallesi Toplu Konut Dönüşüm Projesi de bu kapsamda gerçekleştiriliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz